podcast
Folytatjuk a két részes adássorozatunkat az ötven évvel ezelőtti, 26. cannes-i filmfesztiválról. Belesünk a francia új hullám ikonikus színészének,…
továbbhír
Föltámadott a tenger, János vitéz, Petőfi ’73 – izgalmas, felújított filmekkel emékeztet egész évben a Filmio a 200 éve született Petőfi Sándorra. A…
továbbhír
Márciustól júniusig minden hónapban levetít egy Petőfi-filmet a Toldi mozi, így tisztelegve a 200 éve született költő emléke előtt. A vetítések…
továbbmagazin
A hetvenes évek fiataljai az Illés zenéjére, közösen képzelik el milyen lehetett Petőfi karaktere, a forradalom lendülete. A ma 50 éve bemutatott…
továbbmagazin
Kíváncsiság, lázadás és szabadságvágy – gyakran ezekből a „nyavalyákból” gyógyít ki minket a felnőtté válás. Kardos Ferenc és Rózsa János újhullámos…
továbbmagazin
Arany Pálmás botrányfilmmel indul a márciusi streaming áradat, Ryan Reynolds időcsavaros sci-fije Spielberg aranykorát idézi, a Trónok harca…
továbbmagazin
Éljen a János vitéz költője! – harsogja a nép Petőfinek. A bor és a pacsirtaszó dicsőítőjének azonban kihívója akad; a politikus Petőfi. Két Petőfi.…
továbbfilmtanú interjúk
Jancsó Miklós a ’60-as évek nagy sikereit (Szegénylegények; Csillagosok, katonák) követően döntő lépésre szánja el magát. Soron következő filmjét, a…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéMarkus Lundl / Natalie második élete